Головна Країна Франція виділить Україні 200 мільйонів євро на відновлення інфраструктури

Франція виділить Україні 200 мільйонів євро на відновлення інфраструктури

by host
Франція виділить Україні 200 мільйонів євро на відновлення інфраструктури

Президенти України та Франції Володимир Зеленський та Емманюель Макрон під час зустрічі в Парижі 7 червня підписали угоди про створення фонду допомоги для відновлення української критичної інфраструктури на суму 200 мільйонів євро. 60 мільйонів євро із цього фонду отримає український енергетичний сектор, пошкоджений через російські обстріли.

На пресконференції за підсумками зустрічі Макрон також розповів, що Париж розширює мандат Французького агентства розвитку для підтримки українських проєктів на місцевому рівні та відправляє 20 технічних експертів до міністерств України для надання технічної допомоги.

Раніше Макрон оголосив, що Франція передасть Україні винищувачі «Міраж 2000-5» і запустить програму навчання чотирьох з половиною тисяч українських військових.

Володимир Зеленський подякував Франції за новий оборонний пакет і вагомий крок щодо можливості знищувати зброю та позиції росіян, з яких вони б’ють по українських містах, зокрема по Харкову.

«Саме такі сміливі антитерористичні кроки потрібні й надалі – це Путін повинен відчувати, що його можливості обмежені, а не ті, хто захищає своє життя від його ударів», – наголосив український президент.

Зеленський також прокоментував заяву президента Росії Володимира Путіна про нелегітимність українського лідера. «Легітимність президента Зеленського визнана народом України… Легітимність товариша Путіна визнає лише товариш Путін», – сказав він на пресконференції.

Володимир Зеленський відвідував Францію у тому числі для участі в урочистостях з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії. Там Зеленський також зустрівся із президентом США Джо Байденом.

Американський лідер оголосив про новий пакет військової допомоги Києву у розмірі 225 мільйонів доларів. Крім того, Байден уперше публічно попросив вибачення за затримку військової допомоги США та пообіцяв подальшу підтримку Києва.

Ще новини