Головна Країна Кремль планує «серію терактів» у Білорусі, щоб втягнути її у війну в Україні – українська розвідка

Кремль планує «серію терактів» у Білорусі, щоб втягнути її у війну в Україні – українська розвідка

by host
Кремль планує «серію терактів» у Білорусі, щоб втягнути її у війну в Україні – українська розвідка

Кремль планує підрив житлових будинків у білоруському місті Мозир, щоб втягнути Білорусь у війну проти України. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України 24 червня.

«Для цього в місто Мозир під виглядом цивільного населення прибули диверсійні групи. До їхнього складу входять кадрові співробітники головного розвідувального управління РФ і найманці приватних військових компаній, контрольованих Пригожиним і Шойгу», – зазначають у ГУР.

За даними розвідки, загалом на території Білорусі Росія планує цілу «серію терактів», як це було під час «розпалювання війни у Чечні».

«Російське ГРУ планує провести серію артилерійських та ракетних ударів по Мозирському НПЗ, об’єктах цивільної інфраструктури та житлових масивах. Під час обстрілів додатково відбудуться підриви житлових будинків, лікарні та школи», – стверджують українські розвідники.

У ГУР додають, що офіцери білоруської армії нібито вже розпочали евакуацію своїх сімей із Мозиря.

22 червня Міністерство оборони Білорусі оголосило про початок мобілізаційних навчань у Гомельській області – на кордоні з Україною. Вони триватимуть до 1 липня.

Білоруські військові не беруть участь у війні Росії проти України, але саме з території Білорусі російські війська запускають ракети і звідти йшов наступ на територію України.

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник 21 червня заявив, що Білорусь зосередила біля кордонів України близько чотирьох тисяч військових, і Росія може перекинути туди свої війська та підготувати новий наступ.

6 червня генерал ЗСУ, колишній заступник командувача Сил спеціальних операцій (2016-2019) Сергій Кривонос у коментарі Радіо Свобода заявив, що загроза повторного наступу російської армії з боку Білорусі залишається, у разі вигідної для Росії ситуації – цей наступ може розпочатись дуже швидко.

Ще новини