Головна Країна Це набагато ефективніше і це не ескалація з РФ – Макрон про західних інструкторів в Україні

Це набагато ефективніше і це не ескалація з РФ – Макрон про західних інструкторів в Україні

by host
Це набагато ефективніше і це не ескалація з РФ – Макрон про західних інструкторів в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж не прагне ескалації з Москвою, але хоче допомогти Києву протистояти російській агресії, зокрема відправляють інструкторів для навчання на території України.

«Щодо інструкторів на території України, ми говорили про це 26 лютого, якщо ви пам’ятаєте. Зеленський і його міністр оборони чітко висловили потреби України. Україна сьогодні мобілізує набагато більше людей. Набагато ефективніше навчати їх на українській території. Це легітимний захід», – сказав він під час спільної з президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Парижі.

Макрон наголосив, що Франція не воює з Росією і не хоче ескалації, але хоче зробити все, що можливо, щоб допомогти Україні оборонятися.

«Тому коли Україна просить нас про навчання на своїй суверенній території мобілізованих солдатів, чи це ескалація? Ні. Це не надсилати європейських солдатів на лінію фронту, це визнати українську суверенність на її території. Чому ми повинні підкорятися Росії, яка може вирішити, що ми не маємо права відправляти інструкторів? Ми не згодні з цими «червоними лініями». Ми вирішили, що ми хочемо мати коаліцію, і вже багато наших партнерів дали згоду», – сказав він, додавши, що не може назвати партнерів, але наголосивши, що Франція не буде єдиною.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський висловив вдячність Макрону за цю ініціативу.

«Я хочу, щоб була чітко сформульована наша позиція. Ми підтримуємо ініціативу президента Макрона щодо відправки інструкторів в Україну. І, до речі, це просто скорочує шлях до навчання. У чому сюрприз? Країни НАТО навчали наших солдатів на своїх територіях. Різниця в тому, що це більш короткий, більш практичний шлях. Тому я вдячний за цю ініціативу», – сказав Зеленський.

Ідею направлення західних військ в Україну висловив у лютому французький президент Емманюель Макрон і, як пише французька преса, незабаром в Україну можуть прибути перші французькі військові інструктори для навчання вояків ЗСУ – зокрема саперів.

Ідею направлення військових не для участі в боях, а для навчально-тренувальних місій і розмінування підтримали деякі країни – зокрема в пресі були повідомлення про схильність до цього Великої Британії, Польщі й країн Балтії.

Ще новини