Головна Країна У Кремлі прокоментували заяви про можливу підготовку військ РФ до виходу із ЗАЕС

У Кремлі прокоментували заяви про можливу підготовку військ РФ до виходу із ЗАЕС

by host
У Кремлі прокоментували заяви про можливу підготовку військ РФ до виходу із ЗАЕС

У Кремлі заперечили, що російські війська готуються залишити Запорізьку атомну електростанцію. Речник російського президента Дмитро Пєсков 28 листопада заявив, що станція була і залишатиметься під контролем Росії.

«Не потрібно шукати якісь ознаки там, де їх немає і бути не може», – сказав журналістам Дмитро Пєсков.

Напередодні про те, що війська РФ можуть готуватися до виходу з території Запорізької атомної електростанції, заявив президент НАЕК «Енергоатома» Петро Котін.

За його словами, «Енергоатом» протягом останніх тижнів фіксує ознаки того, що росіяни можуть збиратися залишити атомну станцію.

Так, у російських ЗМІ почала з’являтися велика кількість публікацій про те, що Запорізьку АЕС можна залишити на пропозиції щодо передачі станції під контроль МАГАТЕ, уточнили в «Енергоатомі».

Від 4 березня Запорізька АЕС та місто-супутник ЗАЕС – Енергодар – перебувають під окупацією російських військ. Росія відмовляється створювати демілітаризовану зону довкола ЗАЕС, як це пропонують в ООН.

Станція неодноразово зазнавала обстрілів. 5 серпня сталося вперше в історії станції на певний час повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі.

МАГАТЕ повідомило в своєму звіті, що вночі та вдень 20 листопада на території Запорізької АЕС пролунало більш ніж десять потужних вибухів. В «Енергоатомі» повідомили, що характер пошкоджень на ЗАЕС вказує на те, що російські війська цілили по інфраструктурі, необхідній для запуску 5 і 6 енергоблоків і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України.

Ще новини