Головна Країна Зеленський закликав лідерів G7 долучитися до роботи над гарантіями безпеки для України

Зеленський закликав лідерів G7 долучитися до роботи над гарантіями безпеки для України

by host
Зеленський закликав лідерів G7 долучитися до роботи над гарантіями безпеки для України

Президент України Володимир Зеленський звернувся в режимі відеоконференції до лідерів G7 із закликом долучитись до роботи над гарантіями безпеки для України, щоб унеможливити виникнення у майбутньому конфліктів, на кшталт нинішньої російської агресії.

Водночас він подякував державам «Великої сімки» за оборонну та фінансову підтримку України під час повномасштабного вторгнення РФ, послідовну санкційну політику щодо Росії, а також наголосив на важливості рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

«Це рішення повністю відображає наш прогрес у європейській інтеграції, наш внесок у захист європейських цінностей, про які ми всі говоримо», – зазначив Володимир Зеленський під час виступу у режимі відеоконференції на засіданні саміту лідерів «Групи семи».

Він також наголосив на важливості розблокування експорту українського зерна і закликав подумати над дієвими механізмами задля забезпечення продовольчої безпеки у світі.

У замку Ельмау у Баварських Альпах 26 червня відкрився саміт «Групи семи» (G7). У ньому беруть участь президент США Джо Байден та лідери Німеччини, Канади, Франції, Великої Британії, Італії та Японії, а також керівництво ЄС.

За даними ЗМІ, під час саміту може йти мова про аналог «плану Маршалла» для України. Очікується, що обговорюватимуться і нові санкції проти Росії. Про один із заходів – заборону на імпорт російського золота – вже домовилися країни «Сімки».

Ще новини