Головна Новини Кого не вистачає на ринку праці: киянам варто знати, фахівці яких професій нині на вагу золота

Кого не вистачає на ринку праці: киянам варто знати, фахівці яких професій нині на вагу золота

by host
Кого не вистачає на ринку праці: киянам варто знати, фахівці яких професій нині на вагу золота

Як ідеться, дослідження показує, що українці хочуть працювати віддалено, але кількість таких пропозицій скоротилася у 4 рази.

Крім того, з’явилося багато професій, яких раніше в оголошеннях не було. Передусім це спеціалісти Сил оборони: бойовий медик, гранатометник, мінометник, пілот дрона тощо.

  • У галузі “Неприбуткові, благодійні та громадські організації” – вакансій стало більше у 10 разів. Вдвічі збільшилася кількість вакансій для пенсіонерів, для людей з інвалідністю – на 22%, а ось для студентів – всього на 1%.
  • У суспільстві є запит на ментальне здоров’я: помітний приріст вакансій бачимо для психологів (+136% у січні 2024 року до січня 2022 року) і психіатрів (+129%).
  • Зростає попит на фахівців з реабілітації та лікарів: масажистів (+69%), доглядальників (+67%), кардіологів (+67%), реабілітологів (+58%), хірургів (+56%), санітарів (+51%), асистентів стоматолога (+44%).
  • Є попит на викладачів  мов англійської (+40%), польської (+69%), німецької (+93%), французької (+200%), іспанської (+218%).

Найбільше падіння пропозицій роботи – у сфері IT: Front-end розробник (-81%), back end розробник (-75%), тестувальник (-63%) тощо.

Повномасштабне вторгнення позначилося на роботі працівників сфери туризму, морських перевезень, будівництва. Дається в знаки відмова від російського програмного забезпечення. Тому поменшало роботи для менеджерів з туризму (-62%), крюїнг-менеджерів (-56%), аналітиків 1C (-55%), архітекторів (-54%), дизайнерів інтер’єру (-53%).

Ще новини