Головна Новини Наркотики в “законі” під кришою ДБР

Наркотики в “законі” під кришою ДБР

by host

Як кажуть кому війна, а кому мати рідна. Вторгнення імперської росії на територію України стало викликом та трагедією для всієї країни. У першу чергу випробування на доброчесність впало на чиновників як на обличчя країни перед своїм народом та правоохоронців, адже доводиться обирати: слідувати букві закону чи скористатися ситуацією та задовольнити потреби власного збагачення.

Так, МОЗ під кришуванням ДБР створило розгалужену мережу з торгівлі наркотиками в «законі», пише Погляд.

Не всім відомо, що наркоманія насправді – це хвороба, а не злочин, як битує думка у суспільстві. Наркоманію лікують саме наркотиками і зветься це замісна терапія.

Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) — це програма медикаментозного лікування людей із психічними та поведінковими розладами внаслідок уживання опіоїдів. Під час лікування використовують лікарські препарати метадон та бупренорфін.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 09.11.2020  № 2555 затверджено стандарти медичної допомоги “Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів”.

Вживання опіоїдів несе значні ризики для громадського здоров’я. Окрім важкого синдрому залежності та безпосередньо підвищення ризику смерті внаслідок передозувань, ін’єкційне вживання опіоїдів пов’язано із підвищеним ризиком інфікування ВІЛ, ТБ, вірусними гепатитами B та C та подальшим їх поширенням серед загального населення, аваріями на дорогах та іншими травмами, серцево-судинними захворюваннями, проблемами з легенями, насильством та самогубствами.

З точки зору громадського здоров’я метою надання послуг особам з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів є скорочення вживання психоактивних речовин, попередження подальшої передачі інфекцій, що передаються через кров тощо.

Тобто як на папері, то мета замісної терапії дуже поважна – врятувати людей й ще за рахунок держави.

Порядок проведення замісної підтримувальної терапії хворих з опіоїдною залежністю, затверджений наказом МОЗ України від 27.03.2012 року № 200, зареєстрований в Мін’юсті України 5 червня 2012 року за № 889/21201 визначає організаційні засади проведення замісної підтримувальної терапії (далі – ЗПТ) осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.

Так, рішення про видачу препаратів пацієнтам за рецептом або безпосередньо з місця надання замісної підтримуючої терапії для їх самостійного прийому в амбулаторних умовах, приймається лікуючим лікарем щодо кожного пацієнта індивідуально (за виключенням пацієнтів ЗПТ, які відбувають покарання в установах виконання покарань, а також осіб, взятих під варту, які тримаються у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України).

Як бачимо, у законі все красиво і гарно прописано.

А як же відбувається насправді?!

Дуже частими є затримання СБУ представників ромської менши за контрабанду та продаж метадону.

Тільки там безпосередньо є і наркотичний засіб,штучно синтезований «метадон», а в ЗПТ це ліки,що виробляє і реалізовує держава або державні підприємства з дотриманням,або не дотриманням вимог законодавства.

Поряд із державною програмою замісної підтримуючої терапії існують і приватні лікарні із такою ж специфікою, тільки препарати для лікування вони закуповують самостійно і з пацієнтів відповідно беруть кошти, роблять все під гаслом «СПАСІННЯ ЛЮДСТВА»!

При такому продажові метадону кримінальна відповідальність не передбачена, адже все проводиться під гаслом «ВРЯТУЄМО ЛЮДСТВО ВІД НАРКОТИКІВ!».

Звісно ж законодавством передбачений порядок і стандарти лікування і форми звітності у даній галузі і максимальну дозу, яку можна видати залежній від наркотиків людині.

Стало цікаво як же реалізовується ця програма у житті. У провденні журналістського розслідування допоміг Ярік, який є наркозалежним і перебуває на замісній терапії.

Отже, вже з четвертого разу Яріку продають дозу, яка розрахована мінімум на 10 діб вживання. І звісно у разі потреби Ярік може перепродати ці дози далі таким же як він або іншим.

Півроку тому телеканал «Прямий» оприлюднив випуск псевдожурналістського розслідування, в якому транслюється відкрита реклама Центру замісної терапії «Альтернатива». Особа на прізвище Ключаров цинічно розповідає глядачам, яку добру місію несе його благодійний фонд «Парус». Однак забуває вказати на те, що «Альтернатива» і ряд суміжніх клінік замісної підтримувальної терапії колись належали йому, а сьогодні сам Ключаров фактично управляє ними «в тіні». Натомість в матеріалі чітко прослідковується сфабрикованість сюжету та ідея знищити конкурентів Костянтина Ключарова. Не потрібно бути експертом журналістики, аби зрозуміти, що ця історія замовна і витягла з кишені Ключарова кругленьку суму. Але, певно, що гра варта вогню, адже прибравши всіх конкурентів Харкова з ринку замісної терапії, Ключаров спокійно та безконтрольно далі торгує метадоном за державний кошт.

Отож, як бачимо у цьому бізнесі є монополісти, які знищують конкурентів.

Хто такий Костянтин Ключарев. Колишній в’язень зумів побудувати монопольний бізнес у Харкові під прикриттям офіційного медичного закладу, що здійснює замісну підтримуючу терапію для наркозалежних, які хотять зав’язати з наркотиками.

Зокрема, фірмами, з яких продають рецептурну форму та наркотичні засоби офіційно володіє донька Ключарова – Аліса Овчиннікова та його товариш Олег Димарецький. На собі ж та дружині Олені Овчинніковій бізнесмен залишив лише Благодійний фонд «Парус».

Дивним чином саме фірми та благодійні фонди Ключарова виграють тендерні процедури на державні закупівлі. А це мільйонні суми коштів Державного бюджету, які виділяються для організації роботи з ВІЛ/СНІД інфікованими. Саме Ключарову вдалося повністю спрямувати державні кошти на свої організації в Харкові. Аби позбавити конкурентів будь-яких можливостей у цій сфері, Костянтин Ключаров використовує проти них свої зв’язки з Державним бюро розслідувань, замовляє упереджені журналістські матеріали і спокійно дерибанить державні кошти.

З початком воєнних дій Ключаров став єдиним надавачем послуг замісної терапії у Харкові. Так, відомчим Наказом МОЗ України на Медичний центр «Альтернатива» було передано всі залишкові запаси замісної терапії – метадон. Звісно, все за кошт Державного бюджету України. Це вже другий факт спонсорування МОЗом наркобізнесу у Харкові та кришування цих фактів Державним Бюро розслідувань.

При цьому Костянтин Ключаров входить до Наглядової Ради ДБР там напевно не потрібна декларації доброчесності як у прокуратуру чи суддівство.

Як же залишається Костянтин монополістом у даній сфері і жодної кримінальної відповідальності?

А досить просто, тут вже виходить ДБР на захист «наркотиків у законі». Так, ДБР, створений на зразок штатівського ФБР, мав би займатися злочинами, вчиненими посадовими особами держави та правоохоронцями, але ж утримання «наркотиків у законі» більш прибуткова тема.

Утримання монополії у продажі «законних наркотиках» відбувається через організовані ДБР обшуки клінік-конкурентів.

Журналістам вдалося поспілкуватися із рядом керівників таких клінік.

Як з’ясовується обшуки проведені ще в лютому 2022 року, вилучено безпосередньо базу клієнтів, ухвал про накладення арешту немає, а лише ухвали про повернення, а ДБР нічого не повертає. Можемо лише допустити, що так створюється нова база клієнтів ключарьовських клінік.

Єдине, що ще не вдалося підмяти під себе, так це Печерський суд, який зобов’язав ДБР повернути майно клінікам!

Але за такий непослух напевно і на суддів Печерського суду ДБР будуть сфабриковані справи та проведені обшуки, щоб знали як у державну допомогу по рятуванню людства влазити ….

Досі незрозуміло: чому під час війни замість розкриття воєнних злочинів Управління з досудового розслідування військових правопорушень, а також порушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, вчинених внаслідок ведення Російською Федерацією із залученням представників інших держав, агресивної війни проти України займається обшуками «на замовлення» клінік по лікуванню наркозалежних.

Цікаво! Що буде далі у правовій демократичній державі Україна, яка планує стати членом Євросоюзу…?

Ще новини