Головна Новини В Україні можуть призупинити планові госпіталізації та операції – подробиці від МОЗ

В Україні можуть призупинити планові госпіталізації та операції – подробиці від МОЗ

by host
В Україні можуть призупинити планові госпіталізації та операції – подробиці від МОЗ
В Україні можуть призупинити планові госпіталізації та операції – подробиці від МОЗ

Про це сказала заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич в ефірі телемарафону.

“На випадок блекауту готові два рівні закладів, які забезпечені критичними потребами по генераторах. І ми бачимо навіть, коли були кілька днів суттєві перебої з енергоживленням, у нашій країні жоден заклад охорони здоров’я не припинив свою роботу”, — сказала Карчевич.

За її словами, “критична мережа, зокрема заклади, які мають договір з Національною службою охорони здоров’я України й фінансуються в тому числі з державного бюджету, продовжують свою роботу”.

До першого рівня закладів належать ті, що мають працювати безперебійно, якщо буде відсутнє виключно енергоживлення. Другий рівень — це заклади, що працюватимуть у випадку, якщо не буде і централізованого водопостачання та опалення. Зокрема, ідеться про ті, що мають автономне опалення.

“Якщо буде тривале відключення світла, то планові госпіталізації, планові операції будуть призупинені, для того, щоб не перевантажувати заклади. Будуть прийматися тільки ургентні операції. Так само буде законсервована частина приміщень, які тимчасово не використовуються. Але це ми говоримо про крайні випадки, про крайні ситуації”, — повідомила Карчевич.

Читайте також: Пункти обігріву Києва можуть працювати цілодобово – Кличко назвав умову

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко дав перелік аптек і ветлікарень а також супермаркетів, ринків та ТРЦ, які працюватимуть у випадку повного блекауту, та розповів, як працюватиме наземний транспорт і метро.

За його словами, у разі блекауту до генераторів підключать більше сотні бюветів у Києві.

Читайте також: На випадок блекауту в Києві буде безперебійний мобільний зв’язок

Ще новини